Aktuálny dátum a čas na serveri je 04.06.2020 05:59:22

Aktuálne odstávky vody

02.06.2020
Turany,ul. Kollárova, Malý Riadok od 13:00 hod. do odstránenia havárie na verejnom vodovode.
Aktuálne informácie


Ďalšie zbrane proti čiernemu odberu vody
Dátum pridania 13.05.2010


Martinské vodárne sa pridali k ďalším vodárenským spoločnostiam, ktoré začnú používať nástroj na nelegálne odhaľovanie odbočiek vodomerov – inšpekčnú kameru.

MARTIN. Novým pomocníkom martinského TurVod-u v odhaľovaní nelegálnych odbočiek vodomerov pri vykonávaní cielených kontrol vodovodných prípojok odberateľov je digitálna inšpekčná kamera so záznamom.


Čiernu vodu pod kontrolu
 Turčianska vodárenská spoločnosť, ktorá prevádzkuje vodovody, kanalizácie a čistiarne odpadových vôd v okresoch Martin a Turčianske Teplice, pokračuje v odstraňovaní negatívnych javov týkajúcich sa čierneho odberu vody. Nadväzuje na aktivity krízového manažmentu, ktorého úlohou je hľadať nelegálnych producentov odpadových vôd. Súčasťou jeho práce bolo aj zriadenie sekcie Bonzáčik na stránke TurVodu. Tam možno anonymne vkladať názory, postrehy, prípadne fotografie, ktoré spoločnosť upozorňujú na čierne vypúšťanie odpadových vôd.

S kamerou do miest nízkeho odberu vody
 Ďalším z krokov krízového manažmentu je odstránenie čiernych odberateľov pitnej vody. Ideálnym nástrojom pre inšpekciu domových prípojok, ktorý pomôže odhaliť nelegálne odbočky medzi vodomerom a hlavným radom, je kamerový systém. „Okrem technického stavu vodovodných prípojok, vykonáme pomocou kamery kontrolu tam, kde je výrazne znížená spotreba pitnej vody alebo dlhodobo nízka spotreba vody,“ uviedol Jozef Vozár, výrobný riaditeľ a člen komisie krízového manažmentu.

Na čiernych odberateľov postih
Kamera poslúži na kontrolu stavu vodovodných prípojok, ako aj odhaľovanie nelegálnych odbočiek vodomerov. Jednou z jej hlavných výhod je nahrávania obrazu do pamäti kamery. „Kamera má dosah až 15 metrov vodovodného potrubia o priemere DN 50 mm,“ dodal výrobný riaditeľ. Podľa slov Rastislava Zábronského, generálneho riaditeľa TurVodu, do piatich rokov zmonitorujeme všetky existujúce prípojky a spoločnosť využije všetky dostupné  možnosti v rámci našej právnej legislatívy na postihnutie všetkých čiernych odberateľov. 

návrat ...