Aktuálny dátum a čas na serveri je 20.09.2020 05:41:51

Aktuálne odstávky vody

18.09.2020
Ďanová od 09:40 hod. do odstránenia havárie na verejnom vodovode.
Aktuálne informácie


Martinské vodárne zaviedli transparentný proces obstarávania
Dátum pridania 02.11.2010


Vodárenská spoločnosť, ktorej 52-percentným vlastníkom je mesto Martin, pokračuje v šľapajách akcionára. Radnica prednedávnom spustila projekt Transparentné mesto, ktorý má v maximálnej miere stransparentniť dianie v samospráve a minimalizovať priestor pre možnú korupciu, netransparentné narábania s financiami a majetkom. Jedným z opatrení bolo aj zavedenie elektronických aukcií do procesu verejného obstarávania. Elektronické aukcie  zaviedol aj riaditeľ spoločnosti Turvod a vytvoril tak  dodávateľom pri uchádzaní sa o zákazky rovnaké šance.  
Generálny riaditeľ Turčianskej vodárenskej spoločnosti Rastislav Zábronský na základe referencii mesta Martin, ktoré šetrí 30 percent nákladov na elektronickom obstarávaní, zaviedol  v spoločnosti, prostredníctvom stránky www.turvod.sk elektronickú aukciu.

„Okrem šetrenia nákladov chceme týmto rozhodnutím eliminovať podozrenia z rodinkárstva a preferovania sympatických firiem, čím dosiahneme transparentné obstarávanie, " vysvetlil. V elektronickej aukciii sa o zmluvný vzťah s Turčianskou vodárenskou spoločnosťou môže uchádzať každý.   Všetky kroky takéhoto verejného obstarávania sa dejú verejne. To znamená, že 24 hodín denne a 7 dní v týždni si ktorýkoľvek dodávateľ nájde na webovej stránke detailné podrobnosti o každom obstarávaní vrátane možnosti registrácie záujemcov.

,,Som presvedčený, že cena za investičnú aukciu bude určite nižšia, chceme šetriť a chceme byť transparentní. Celý proces, který je nad rámec zákona, rieši aj odbornosť a profesionalitu partnerov, lebo do jednotlivých súťaží sa prihlásia dodávatelia, ktorí spĺňajú podmienky odbornosti," dodal.

Práve prebiehajúce akcie:

  • Predaj chaty v Necpalskej doline
  • Predaj areálu na Bottovej ulici
  • Predaj kopacieho stroja
  • Upratovacie služby

návrat ...